Як отримати дозвіл на купівлю(придбання), зберігання та носіння зброї?

Відповідно до Інструкції «Про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної і холодної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії та зазначених патронів, а також боєприпасів до зброї та вибухових матеріалів» (затв. наказом МВС України від 21.08.1998 року №622, ( z0637-98 )) для одержання в органах внутрішніх справ дозволу на придбання мисливської вогнепальної нарізної, гладко ствольної та пневматичної зброї, а також холодної зброї громадяни подаю наступні документи:

  1. заяву на видачу дозволу на придбання зброї на ім’я керівника органу внутрішніх справ за місцем проживання заявника.

  2. заповнену картку-заяву.

  3. медичний висновок лікувального закладу про відсутність протипоказань, що перешкоджають придбанню зброї.

  4. довідку про проходження вивчення матеріальної частини зброї, правил поводження з нею та правила її застосування.

  5. документ про оплату послуг за видачу такого дозволу.

  6. ксерокопію паспорта.

Якщо фактичне проживання громадянина-заявника відрізняється від того, що зазначене в паспорті, то потрібно надати документ, який підтверджує фактичне місце проживання (договір винайму житла, свідоцтво про право власності на житло, тощо).

У випадку, коли громадянин, що звертається для оформлення дозволу на придбання зброї, пристрою, вже має у власності чи у користуванні зброю, пристрій, він надає копію дозволу на зберігання цієї зброї, пристрою, а документи (довідки), які були подані при отриманні дозволу на придбання, зберігання, є дійсними, повторно не оформляються, власник подає їх копії.

Придбана мисливська вогнепальна нарізна, гладкоствольна зброя, пневматична зброя, холодна зброя, пристрої протягом 10 днів з дня придбання мають бути зареєстровані в органах внутрішніх справ за місцем проживання власника з одержанням дозволу на її зберігання та носіння.

Для того, щоб отримати дозвіл на зберігання та носіння мисливської вогнепальної нарізної, гладкоствольної зброї, пневматичної зброї, холодної зброї, пристроїв власники до органів внутрішніх справ подають:

1.      заяву на ім’я керівника органу внутрішніх справ, щодо видачі дозволу на зберігання та носіння зброї.

2.      дві фотокартки розміром 3 х 4 см.

3.      дублікат дозволу з відміткою магазину про продаж зброї, пристрою або з відміткою про переоформлення їх у встановленому законодавством порядку.

4.      документ про оплату послуги.

5.      договір страхування.

Для одержання дозволу на зберігання колекційної холодної зброї її власник подає в орган внутрішніх справ за місцем проживання:

1.      заяву на ім’я керівника органу внутрішніх справ, щодо видачі дозволу на зберігання колекційної холодної зброї.

2.      фотографії зброї розміром 15 х 15 см.

3.      документ про оплату послуги.

На основі цих документів орган внутрішніх справ видає дозвіл на зберігання такої зброї, і у дозволі ставиться штамп “колекція”.

При перевезенні колекційної зброї органи внутрішніх справ, у яких така зброя зареєстрована, видають дозволи на її перевезення в загальному порядку, що визначений для надання дозволу на перевезення вогнепальної зброї.

Мисливські ножі придбаваються громадянами за наявності дозволу органу внутрішніх справ на право зберігання та носіння мисливської вогнепальної зброї. При цьому в дозволі на право зберігання та носіння такої зброї магазином робиться відмітка про реалізацію ножа.

Водночас, під час отримання дозволу на придбання, зберігання та при перереєстрації вогнепальної зброї плата за адміністративні послуги, що надаються працівниками органів внутрішніх справ по лінії дозвільної системи, стягується відповідно до порядку надання підрозділами Міністерства внутрішніх справ та Державної міграційної служби України платних послуг, які затверджені постановою КМУ №1098 від 26.10.2011 р.

До компетенції органів внутрішніх справ не відносяться інші види платних послуг, а саме: одержання медичної довідки, проходження курсів з вивчення матеріальної частини зброї, сплата страхового платежу, встановлення їх розміру та порядок стягнення.

Співробітниками відділу дозвільної системи, ліцензування та державного охоронного нагляду Головного управління та співробітниками секторів дозвільної системи районних управлінь, під час надання громадянами документів для отримання дозволу на придбання, зберігання мисливської вогнепальної зброї та спеціальних засобів інші платежі (квитанції), крім встановлених законодавством, не стягуються.

 

Друкувати Юридичний помічник » Публікації »
10 671 переглядів
3 комментариев
  1. чи дозвіл на нарізну зброю дають тільки за місцем прописки у паспорті?

    • Ні. Можна отримати дозвіл за місцем фактичного проживання, але його потрібно підтвердити (договір оренди житлового приміщення, свідоцтво про право власності на житлове приміщення тощо).

  2. Чи можу я купити зброю,якщо у мене була судимість з условмим строком 3 роки,пройшло 15 років ?

Comments are closed.