Юридична безпека при придбанні нерухомості – справа першочергової важливості

Сьогодні багато людей мають бажання придбати у власність нерухомість – дехто підшукує варіант для свого власного проживання, інші планують здавати його в оренду чи використовувати якимось іншим чином. Об’єкти нерухомості пропонуються у різних регіонах України та і мають вони різноманітне призначення й вартість. Наприклад, багато з тих людей, котрі мають бажання вигідно вкласти власні кошти чи отримати у власність житло на березі моря, обирають для себе Чорноморськ чи інше приморське місто – таку нерухомість легко здавати в оренду на максимально вигідних умовах, також при необхідності її можна вигідно продати чи проживати зі своєю сімє’ю.

Скориставшись послугами спеціаліста по продажу нерухомості та ознайомившись з об’явами від різних власників квартир, будинків чи інших об’єктів, людина має змогу підібрати той варіант, котрий максимально відповідає її потребам та фінансовим можливостям. Але, слід мати на увазі, що придбання нерухомого майна відноситься до справ з підвищеним ризиком та потребує максимальної уважності й обережності. Купівля квартири чи будинку потребує досить значних фінансових інвестицій, що часто приваблює шахраїв та людей,, котрі мають бажання нажитися на інших.

Щоб ви були максимально захищеними з юридичної точки зору, необхідно уважно перевіряти всі документи на нерухомість та впевнюватися у прозорості схеми. Сьогодні досить велика кількість спеціалістів з продажу нерухомості та вузькоспеціалізованих компаній пропонують свої послуги по підготовці пакету документів на об’єкт, які необхідні при укладанні договору купівлі-продажу. Втім, навіть у випадку звертання до спеціалістів, покупцю слід «тримати руку на пульсі» і самостійно впевнюватися у повній законності продажу/купівлі.

Особливою ситуацією вважається придбання нерухомого майна за договором купівлі-продажу не безпосередньо у власника, а у третьої особи, котра діє на підставі довіреності. Слід відмітити, що згідно чинного законодавства, довіреність на продаж нерухомості дає повне право людині продавати об’єкт. Втім, щоб максимально захистити себе при придбанні нерухомості по довіреності, буде добре отримати більше інформації про власника:

  1. На основі якого документу він володіє об’єктом?
  2. Чи один власник, чи їх декілька?
  3. Чи є у квартирі (будинку) прописані інші особи, особливо неповнолітні?

Якщо у найближчому майбутньому ви плануєте придбати для себе нерухомість – скористайтесь послугами професіонала та самі будьте максимально пильними. Завдяки ретельному підходу усі ризики будуть зведені нанівець і ви зможете лише насолоджуватися своєю новою власністю.

Друкувати Юридичний помічник » Публікації »
1 368 переглядів