Найбільш характерні прийоми організаторів “підстави”:
– Ви рухаєтесь у крайньому лівому ряді. Позаду Вас “підпирає” авто, що наполегливо сигналить Вам фарами: поступися дорогою! Піти можна тільки вправо, а там вже на Вашому правому задньому крилі “висить” інша машина (якщо справа відбувається вночі, то нерідко вона йде без вогнів). Вам погано видно – для більшості дзеркал це “мертва зона”. До того ж ззаду Вас сліплять дальнім світлом. Ви приймаєте вправо, а той, хто у вас на крилі, різко додає хід. Ваш бампер креслить по його лівому борті. Хто є винуватцем ДТП? Звичайно, що Ви.
– Екіпаж “підстави” паркується, не доїжджаючи декількох метрів до правого повороту – наприклад, до в’їзду на АЗС. Таким чином, Ви не можете повернути з крайнього правого ряду – вам приходиться об’їжджати машину, що стоїть. У момент повороту ця машина зривається з місця. Потім вже не доведеш, що вона стояла і ніхто її не “підрізав”.
– “Підстава” у “засідці” організується там, де маневри потенційної жертви вимагають особливої обережності. На перехрестях із круговим рухом, на з’їздах з розв’язок, мостів, віадуків. На вузьких вуличках із крутим підйомом Ви поспішаєте, а перед Вами хтось ледве повзе. Коли Ви наближаєтеся до цього авто бампер у бампер, його водій різко гальмує і швидко дає задній хід. Винуватець, звичайно, той, хто їхав позаду.
Жертвами “підстави” найбільш часто стають жінки, особливо – ті, котрі демонструють невпевненість у керуванні автомобілем. А також “чайники”, люди похилого віку і любителі спілкування по мобільному телефону – через нестачу уваги з боку останніх. Психологічний типаж жертви доповнює його авто: як правило, це нові “сімки”, “вісімки”, “дев’ятки”, “десятки”, “Феліції”, “Рено”, “Гольфи”, “ДЕУ” і т.п. Власники таких автомобілів досить заможні для того, щоб розплатитися з “підставою” на місці, але навряд чи зможуть протистояти натиску злочинців.
“Підстава” боїться стареньких дідусів на „убитих” машинах (ледве що – кличуть міліцію, і користі з них для здирників, як з козла молока), та нових дорогих іномарок – у їхніх власників і зв’язків, і впевненості в собі хоч відбавляй. Якась там “підстава” не становить для них ніякої загрози.
Як уникнути “підстав” на дорогах?
Обчислити потенційну “підставу” непрофесійному водієві важко, але можливо. По-перше, по поведінці: авто, що завзято “висить” на вашому задньому крилі – це вже потенційна небезпека. По-друге, по марці машини: як правило, авто “підстави” престижне, але старе – “Mercedes”, “BMW”, “Volvo”, “Cherokee” і т.п. якого-небудь вісімдесят п’ятого року випуску. Мотлох, але запчастини і фарбування для якого як і раніше коштують дорого. По-третє, якщо ДТП усе-таки сталося, “підстава” відразу ж продемонструє велику кількість “свідків”. У вас же, як правило, свідків не буде взагалі.
Протистояти “підставі” просто. Співробітники міліції і практикуючі юристи дають лише один дієвий рецепт: дійте за законом!
– Ні в якому разі не залишайте місце події, не рухайте машину.
– Негайно викликайте ДАІ.
– Не віддавайте бандитам документи і ключі від машини.
– Не погоджуйтеся їхати ні на яку “оцінку збитку” – коли ДТП оформить ДАІ, тоді і будете оцінювати.
– І головне – не втрачайте самовладання. Погрози бандитів у вашу адресу нічого не варті. Якнайбільше, що вони зможуть Вам зробити – ударити, та й то не сильно, тому що іти “під статтю” їм зовсім не хочеться.
І аж зовсім Вам нічого боятися, якщо ваша машина застрахована. Почувши про це, “підстава” відразу ж ретирується, тому що їй ніяк “не посміхається” зустрітися з адвокатами страхової компанії і її службою безпеки. Співробітникам останньої буде зовсім нескладно навести довідки про членів екіпажу “підстави”, а така “засвітка” бандитам зовсім не потрібна.
за матеріалами “Україна Кримінальна”
Юридичний помічник » Публікації »2 492 переглядів