5 способів, як повернути автомобіль затриманий ДАІ, що перебуває під арештом Державної виконавчої служби.

Частими є випадки, коли Ви з тих чи інших причин відмовляєтеся від проведення перереєстрації придбаного автомобіля з попереднього власника на себе, а «купляєте» автомобіль по довіреності. Через деякий час виявляється, що попередній власник заліз у борги, і на все його майно, в т.ч. і автомобіль, який фактично вже є Ваш, накладено арешт. І ось, одного сонячного літнього дня, Ви, завантаживши в автомобіль свої пожитки та сім’ю вирушаєте у мандрівку. Та, мандрівка триває не довго, оскільки в сусідній області Вас зупиняють співробітники ДАІ, повідомляють, що автомобіль перебуває в розшуку через арешт накладений Державною виконавчою службою, вилучають машину, та транспортують її на арешт майданчик. Вам же залишається організувати транспортування майна та родини додому, та думати як повернути чотириколісного члена сім’ї у своє володіння.
Отже, якщо варіант, коли боржник та власник автомобіля в одній особі вирішить добровільно сплатити борг ми відкидаємо, то аналіз Закону України «Про виконавче провадження» № 606-XIV дає нам наступні можливості.
  1. Самостійно сплатити борг, надати державному виконавцеві підтверджуючі документи, та повернути авто у свої руки. Варіант прийнятний, якщо сума боргу не значна в порівнянні з вартістю автомобіля чи виходячи із Ваших можливостей.
  2. Дочекатися оголошення прилюдних торгів, аукціону, чи комісійного продажу з примусової реалізації майна боржника та викупити автомобіль. Варіант прийнятний, якщо вартість автомобіля є суттєвою, та є можливість, що придбання таким чином буде цікавим Вам, що в свою чергу залежить від тісноти співпраці з Державним виконавцем, який займається організацією торгів.
  3. Автомобіль, на який накладено арешт може передатися на зберігання боржникові або іншим особам, призначеним державним виконавцем, під розписку в акті опису. Для того, щоб стати «іншою особою», якій державний виконавець передасть на зберігання автомобіль, варто мати довіреність на право користування таким ТЗ. Додатковим аргументом буде також наявність у Вас гаража, або місця стоянки, де такий ТЗ зможе зберігатися. Тому, таким авто можна буде безперешкодно користуватися для своїх потреб, і в сторонніх осіб не виникне питань, чому авто було передане на зберігання саме Вам.
ЗУ «Про виконавче провадження» передбачається, що якщо зберігачем майна є стороння особа  (крім боржника або члена його сім’ї), то така особа одержує за зберігання майна винагороду, розмір якої визначається угодою між зберігачем та державним виконавцем. Однак, в українських реаліях на це не варто сподіватися.
Варіант прийнятний, однак варто пам’ятати, що це тимчасово, і рано чи пізно, автомобіль буде примусово реалізований, і Ви зносу залишитися з пустими руками.
4. Якщо Ви вважаєте, що автомобіль на який накладено арешт, належить Вам, а не боржникові, можете звернутися до суду з позовом про визнання права власності на це майно, і про зняття з нього арешту.
Для цього Вам необхідно буде аргументувати свою позицію. Вагомими доказами в такій справі будуть: наявність довіреності на право розпорядження майном, наявність письмової розписки про передачу коштів за автомобіль або наявність договору купівлі-продажу укладеного в письмовій формі, хоча б і не посвідченого нотаріально (Дата укладення таких документів має бути ранішою, ніж було відкрито виконавче провадження, за яким накладено арешт на вилучений у Вас автомобіль), документи що посвідчать вкладення коштів в ремонт авто (чеки, акти виконаних робіт).
Для того, щоб повернути собі авто за цим способом, то варто користатися послугами досвідченого юриста, та бути готовим, що справа затягнеться в часі на кілька місяців. Тому варто паралельно зайнятися питанням отримання такого автомобіля на зберігання.
5. У разі наявності письмового висновку експерта, що є суб’єктом оціночної діяльності, відповідно до якого автомобіль неможливо чи недоцільно реалізовувати,  у зв’язку із значним ступенем його зносу, пошкодженнями або в разі якщо витрати, пов’язані із зверненням на таке майно стягнення, перевищують грошову суму, за яку воно може бути реалізовано, арешт з автомобіля знімається державним виконавцем. В подальшому автомобіль повертається власникові, або особі, в якої він був вилучений.
Варіант прийнятний, однак запорукою успіху є тіснота Вашої співпраці з Державним виконавцем, який займається виконавчим провадженням, експертом, який проводитиме оцінку, та рівень активності інших учасників виконавчого провадження, наприклад стягувача (як правило банку), зацікавлених осіб.

 

Друкувати Юридичний помічник » Публікації »
11 621 переглядів