Депутатське звернення про зупинення рішення ради

Голові Рудненської селищної ради Форманчуку І.

Одним із питань порядку денного пленарного засідання Рудненської селищної ради, що мало місце 26.04.2016 року, було обрання секретаря ради.

В процесі голосування за кандидатуру на посаду секретаря – Турчин Х.С., в голосуванні взяла участь також Турчин Х.С., що голосувала сама за себе. Під час підрахунку голосів було встановлено, що кандидат Турчин Х.С., набрала необхідну мінімальну кількість голосів, необхідних для прийняття позитивного рішення. Таким чином, є очевидним, що участь у головуванні Турчин Х.С. вплинуло на прийняття позитивного рішення ради.

Відповідно до ч.2.ст. 35. Закону України «Про запобігання корупції» «У разі виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів у особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, прирівняної до неї особи, яка входить до складу колегіального органу, вона не має права брати участь у прийнятті рішення цим органом».

Поняття реального чи потенційного конфлікту визначено статтею 1 Закону і нерозривно пов’язане з поняттям “приватний інтерес”. Приватний інтерес – будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками. Тобто, якщо у особи, яка уповноважена на виконання функцій місцевого самоврядування є приватний інтерес вона не має права брати участь у голосуванні. Отже, якщо кандидат на секретаря голосує за себе, він керується приватним інтересом, оскільки посада секретаря – це керівна оплачувана робота, тож така особа не може стосовно себе голосувати.

Згідно ч.1.ст. 67. Закону України «Про запобігання корупції» – «Нормативно-правові акти, рішення, видані (прийняті) з порушенням вимог цього Закону, підлягають скасуванню органом або посадовою особою, уповноваженою на прийняття чи скасування відповідних актів, рішень, або можуть бути визнані незаконними в судовому порядку».

Відповідно до ч.2.си.172-7 Колексу України Про адміністративні правопорушення – “Вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів – тягнуть за собою накладення штрафу від двохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян”.

Таким чином, вважаємо, що прийняття рішення по головуванню питання обрання секретаря ради було прийнято при наявності конфлікту інтересів, тому має бути скасоване. Ви повинні розуміти, що особи які вчинили дії в умовах конфлікту інтересів, можуть бути додатково притягнуті до адміністративної відповідальності.

На підставі ч.4. ст. 59 ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад», відповідно до якої: « Рішення сільської, селищної, міської ради у п’ятиденний строк з моменту його прийняття може бути зупинено сільським, селищним, міським головою і внесено на повторний розгляд відповідної ради із обґрунтуванням зауважень», просимо зупинити рішення Рудненської селищної ради від 26.04.2016 р. про обрання секретарем ради Турчин Х.С., та винести на повторний розгляд ради питання обрання секретаря ради.

Про прийняте рішення просимо повідомити нам письмово в 5-денний термін.

 

Голова фракції

«Об’єднання «Самопоміч»

в Рудненській селищній раді                І.І.Балич

Друкувати Юридичний помічник » Публікації »
2 122 переглядів