Абсолютно кожна людина, юридична особа чи компанія є споживачем певних послуг чи товарів. Зважаючи на це, українським та міжнародним законодавством приділяється досить значна увага захисту прав та інтересів споживачів. Завдяки цьому, приватна особа чи юридична компанія мають змогу відчувати себе вільними та захищеними. Законодавство стосовно захисту прав споживачів розповсюджується фактично на всі сфери, в котрих одна за сторін надає послуги чи пропонує придбання товарів, а інша користується цією пропозицією.
Такий правовий захист дає змогу почувати себе безпечно та не потрапити на гачок до шахраїв. Проте, не слід з підозрою відноситися до абсолютно кожної пропозиції на ринку — сьогодні є дуже багато сумлінних та добросовісних виробників, компаній, торгових майданчиків, котрі пропонують придбати будь-які товари чи надають самі різноманітні послуги. Наприклад, кожен бажаючий має можливість підібрати й купити офісне крісло найвищої якості від перевіреного, надійного виробника. Такий виріб не спричине жодних труднощів й буде слугувати на протязі довгих років.
Втім, багато людей нерідко попадають в ситуації, коли отримані послуги або придбані за гроші речі не відповідають заявленій якості або ж можуть надзвичайно швидко виходити за строю. Що можна робити в такому випадку, щоб на законних підставах вимагати від продавця або компанії, котра надавала послуги, компенсувати вартість чи втрати, понесені споживачем? На сам перед, слід мати на увазі: хоч держава з її судовою, юридичною та правоохоронною системами гарантують захист прав споживачів, у великій мірі залежить від кожного особисто захист власних інтересів.
Перш за все, слід бути максимально уважним на етапі вибору компанії, з котрою ви плануєте співпрацювати у питанні придбання необхідних речей чи використання запропонованих послуг. Перед тим як перераховувати чи передавати кошти, необхідно пересвідчитися, що певний суб’єкт підприємницької діяльності має необхідні ліцензії та дозволи на ведення саме такої діяльності. Згідно чинного законодавства, копії ліцензій та дозволів мають бути представлені на видному місті — чи то на сайті, чи то в приміщенні.
Крім ліцензій та дозволів, необхідно переконатися, що після спати коштів ви отримаєте всі підтверджуючі документи, котрі засвідчують, точну суму та за що саме вона була сплачена. Законодавством передбачена можливість в 14-дений термін повернути придбаний товар продавцю в тому разі, якщо його зовнішній вигляд не був пошкоджений. В разі проходження 14-деного строку, вступають в силу гарантійні зобов’язання, термін котрих може суттєво відрізнятися.
Юридичний помічник » Публікації »830 переглядів