Зміна документів при перейменуванні міста (селища, села) чи вулиці.

Законодавство України не передбачає кінцевих термінів зміни документів у випадку зміни назви міста (селища, села) чи вулиці проживання.

Документи на нерухомість. Зміна назви вулиці не є зміною місця проживання. Тому всі необхідні виправлення в документи може бути внесено тоді, коли це буде зручно їхньому власникові. Наприклад, коли людина захоче змінити місце проживання — переїхати на іншу вулицю або в інше село чи місто.

Документи про право власності на квартири, будинки, земельні ділянки, інше майно, у яких вказано старі назви, залишаються дійсними. Зміни до них треба буде вносити, тільки якщо власник захоче продати, подарувати або передати їх у спадок. Тоді в документах, які оформлюватимуть на нового власника, вже буде вказано нову назву.

Проте на вартості послуг нотаріуса це не позначиться: покупець і продавець платитимуть нотаріусові таку саму суму, що й тоді, коли назва вулиці, села або міста не змінюється.

Для юридичних осіб. Обов’язково треба буде внести зміни у статутні документи юридичним особам. Проте відповідно до чинного законодавства ця процедура для них безкоштовна. Їм не треба сплачувати ні адміністративного збору, ні за послуги нотаріуса, оскільки нотаріальне засвідчення підписів на статуті скасовано. Фізична особа — підприємець (ФОП) вноситиме зміни про свою адресу в Єдиному державному реєстрі, але це також безкоштовно.

Документи на транспорт. Нас дуже часто запитують, чи треба буде замінювати техталони на автомобілі та номерні знаки. У деяких містах Луганської та Полтавської областей чиновники робили заяви, що через зміну назв, пов’язаних із тоталітарним режимом, потрібно буде замінити техталони й номерні знаки. Проте власникам автомобілів теж нема чого хвилюватися. Перейменування вулиці не є зміною фактичного місця проживання, а тому не є підставою для обов’язкової перереєстрації транспортного засобу і внесення змін до техпаспорта автомобіля.

Його власник зможе зробити це, коли продаватиме або даруватиме авто. На вартості процедури перереєстрації це не позначиться, жодних додаткових платежів не передбачено.

Документи для призначення субсидій і для участі у виборах. Про зміни назв вулиць буде повідомлено всі державні органи, а тому вони мають приймати документи як із новими назвами в адресах, так і зі старими. Усі реєстри громадян має бути узгоджено зі змінами, певний час там паралельно «співіснуватимуть» старі й нові назви. Тому зміна назви в адресі не є підставою для відмови в отриманні субсидії.

Так само стара адреса в паспорті не може бути підставою не видавати виборцеві бюлетеня. Дільничні виборчі комісії отримають списки вулиць, які було перейменовано, і зобов’язані видати бюлетені усім виборцям, які є у списках на цій дільниці. ЦВК вже поширила заяву: розбіжності в адресі виборця у списку виборців та паспорті громадянина України, якщо вони стосуються тієї самої вулиці чи того самого будинку і пов’язані з перейменуванням вулиці, не можуть бути перешкодою для голосування на виборах.

http://ukurier.gov.ua

Друкувати Юридичний помічник » Публікації »
3 370 переглядів