Депутатське звернення про порушення порядку формування комісій в раді

Голові Рудненської селищної ради Форманчуку І.

 

 

Відповідно до ст.28 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» –     «Депутатські фракції мають право: 1) на  пропорційне  представництво  в постійних та тимчасових комісіях ради».

На пленарному засіданні Рудненської селищної ради 03 червня 2016 р. було прийнято рішення «Про затвердження нового складу постійних депутатських комісій та обрання голів комісій». В наслідок такої реорганізації, фракція «Об’єднання «Самопоміч» була позбавлена права пропорційного представництва у комісіях як членів, так і на посадах голів комісій. Відповідно до математичних розрахунків, при чисельному складі нашої фракції 9 осіб, та загальному чисельному складу всіх комісій 25 осіб (5 комісій по 5 осіб) – фракція «Об’єднання «Самопоміч» гарантовано повинна мати в 4 комісіях по 2 члени та в 1 комісії 1 член. При цьому депутати фракції «Об’єднання «Самопоміч» мають право на головування в 2-х комісіях.

Даний принцип пропорційності, закріплений в ст.28 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» був порушений Рудненською селищною радою. В наслідок цього, рішення Рудненської селищної ради «Про затвердження нового складу постійних депутатських комісій та обрання голів комісій» від 03 червня 2016 р. є таким, що порушує вимоги чинного законодавства України, через що не має права вступити в дію.

Просимо:

  1. На підставі ч.4. ст. 59 ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад», відповідно до якої: «Рішення сільської, селищної, міської ради у п’ятиденний строк з моменту його прийняття може бути зупинено сільським, селищним, міським головою і внесено на повторний розгляд відповідної ради із обґрунтуванням зауважень», просимо зупинити рішення Рудненської селищної ради від 03 червня 2016 р. «Про затвердження нового складу постійних депутатських комісій та обрання голів комісій», та винести на повторний розгляд ради дане питання. При організації роботи ради по переформатуванню постійних депутатських комісій ради забезпечити дотримання п.1.ч.1.ст. 28 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад».
  2. Про прийняте рішення просимо повідомити нам письмово в 5-денний термін.

 

Голова фракції «Об’єднання «Самопоміч»

в Рудненській селищній раді                                               І.І.Балич

Друкувати Юридичний помічник » Публікації »
2 930 переглядів