Легалізація документів та Апостиль в Польщі

Польські державні документи, призначені для подання до іноземних держав сертифікуються через:

Апостиль – для документів, призначених для використання в державах, які є учасниками Гаазької конвенції від 5 жовтня 1961 року, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів (Вісник законів 2005 № 112, пункт 938.).

Легалізація – для документів, призначених для використання в державах, які не є учасниками Гаазької конвенції від 5 жовтня 1961 року.

 

Компетентним органом, що уповноважений та видачу апостиля або легалізацію польських документів є Міністерство закордонних справ і Міністерство культури і національної спадщини.

Адреса:

Міністерство закордонних справ

розділ Легалізація

Al. Szucha 21, 00-580 Варшава

Тел.: (+48 22) 523 9845

Електронна пошта: [email protected]

Години роботи: 9.00 – 2:00 вечора, з понеділка по п’ятницю.

Міністерство культури і національної спадщини

Відділ художньої освіти і культурного освіти

вул. Краківське Передмістя 15/17

00-071 Warszawa

Тел.: (+48 22) 421 05 15

Факс: (+48 22) 826 14 70

Години роботи: 8.15 – 16.15 годин, з понеділка по п’ятницю.

Гербовий збір, що стягується з сертифікації документів становить: 60 злотих за апостилем і 26 злотих за легалізацію документів (правова основа :. Закон від 16 листопада 2006 року, Законодавчий вісник 2006, № 225, пункт 1635). Гербовий збір може бути сплачений готівкою в касі, розташованій на території Міністерства закордонних справ або за безготівковим розрахунком, на наступний рахунок:

Urząd M.St. Warszawy, DZIELNICA Śródmieście, вул. Nowogrodzka 43

Bank Handlowy W Warszawie S.A.

60 1030 1508 0000 0005 5001 0038

Платежі з-за кордону:

SWIFT CODE: “CITIPLPX”

IBAN: “PL 60 1030 1508 0000 0005 5001 0038”

Оплата проводиться для кожного документа, що завіряється.

Офіційні документи включають в себе акти цивільного стану, адміністративні і судові документи, нотаріальні акти та офіційні сертифікати, які розміщуються на документах, підписаних особами у їх приватній якості. Відповідно до угоди, вони не включають в себе адміністративні документи, що мають пряме відношення до комерційних або митних операцій. Видача апостиля або легалізації документа не є необхідним актом, коли або закони, правила або практика, що діють в державі, в якій документ представлений, або угода між двома чи декількома договірними державами, відміняють чи спрощують або звільняють сам документ від легалізації.

Перед тим як апостиль видається або документ може бути легалізовано в Міністерстві закордонних справ, деякі документи спочатку повинні бути завірені:

  • нотаріальні дії (наприклад, нотаріальні акти, доручення, завірені копії, нотаріальні аутентифікації підписів) і судові документи, завірені головою компетентного окружного суду (за винятком копій з Національного судового реєстру);
  • дипломи вищих навчальних закладів сертифіковані Міністерством науки і вищої освіти.
  • Міністр національної оборони перевіряє справжність дипломів вищих військово-навчальних закладів; медичної школи, дипломи завірені міністром охорони здоров’я; дипломи Морського університету Гдиня та Морського університету Щецина автентифіковані міністром інфраструктури;
  • нова Matura завіряється Міністерством національної освіти;
  • шкільні атестати проходять перевірку справжності компетентною місцевою радою освіти;
  • сертифікати майстер ремісника і сертифікати ремісника ідентифікуються Асоціацією польських ремесел в Варшаві;
  • комерційні документи завірені польською торговою палатою у Варшаві та регіональних торгово-промислових палат.

Заявки на питання про апостиля або легалізації документів може бути подано до Міністерства закордонних справ особисто або третьою особою (додаткового дозволу не потрібно) і додаток аналізується “на місці”. Документи можуть бути надіслані поштою, а також з-за кордону. При сертифікації документів, які були надіслані поштою, ви повинні включити підтвердження про оплату державного мита (копія банківського переказу або роздрукувати виписки електронного рахунку) у вашій пошті і повідомити свою зворотну адресу. Сертифіковані документи будуть вислані вам по пошті, а також за кордон. Період сертифікації документів становить 2-3 тижні.

Більша кількість документів (понад 20), легалізуються після попередньої домовленості по телефону.

Друкувати Юридичний помічник » Публікації »
3 192 переглядів