Документи для продажу квартири

Договір купівлі-продажу квартири, як і будь-який інший договір відчуження нерухомого майна, має певні особливості. Такий договір обов’язково повинен бути нотаріально посвідчений і підлягає державній реєстрації.

При нотаріальному посвідченні договору сторони (покупець та продавець) зобов’язані надати нотаріусу відповідні документи, а саме:

 1. Паспорт громадянина України;
 2. Довідку про присвоєння ідентифікаційного номера;
 3. Документ, що підтверджує право власності на квартиру що продається (свідоцтво про право власності, договір купівлі-продажу, договір дарування, свідоцтво про право на спадщину, рішення суду, тощо);
 4. Технічний паспорт квартири виготовлений бюро технічної інвентаризації;
 5. Оцінку нерухомого майна, виготовлену для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов’язкових платежів;
 6. Довідку про склад мешканців, які зареєстровані та/або фактично проживають в квартирі, що відчужується;
 7. Заяву про згоду дружини/чоловіка Продавця на відчуження майна, якщо воно було придбано в період зареєстрованого шлюбу. Така заява має бути оформлена нотаріально;
 8. Свідоцтво про реєстрацію шлюбу;
 9. Заяву про згоду дружини/чоловіка Покупця на придбання майна, яка теж має бути оформлена нотаріально;
 10. Дозвіл органу опіки та піклування (для оформлення договору за участю неповнолітнього, якщо він є співвласником нерухомого майна чи мешкає за цією адресою);
 11. Якщо квартира є у власності кількох осіб – Заяву співвласника про відмову від привілеєвої купівлі частки. Така заява теж посвідчується нотаріусом.

Продавцям квартири варто звернути увагу на кілька порад:

 1. Бути обережними, отримуючи гроші готівкою, адже підступний Покупець може підсунути «ляльку» з газетного паперу або куп’юр-підробок.
 2. Укладаючи договір, вказуйте реальну вартість квартири. В такому випадку буде простіше вимагати виконання договору.

Щоб уникнути різноманітних непередбачуваних них інцидентів у вашому житті, то краще, щоб посередником при купівлі-продажу квартири виступив досвідчений представник агентства нерухомості, який не перший день працює в сфері нерухомості і дорожить своєю репутацією серед клієнтів.

Друкувати Юридичний помічник » Фізичним особам » Власність »
2 338 переглядів