Роз’яснення по обранню секретаря ради

РУДНЕНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

79493, смт.Рудно, вул.Короленка, 1

ПОСТІЙНА КОМІСІЇ ЗАКОННОСТІ, ДЕПУТАТСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ТА ЕТИКИ

________________________________________________________________________________________________

 

Вих. №4
від 23.02.2016 р.

Депутатові Рудненської селищної ради

Котенському Н.І.

На ваше звернення
за вх.№04-ін від 19.02.2016 р.

Відповідно до ст.147. Конституції України – Конституційний Суд України є єдиним органом конституційної юрисдикції в Україні, і дає офіційне тлумачення Конституції України та законів України.

Таким чином, всі інші тлумачення, що здійсненні особами, іншими ніж Конституційний суд України, будь-яких нормативних актів, є лише думкою осіб, що їх висловлюють, та не мають офіційного статусу.

Враховуючи вищенаведене, відповідь на ваше звернення, що буде подана в даному листі є лише думкою окремих осіб, що базується на звичайному розумінні норм права, та не має статусу офіційного тлумачення норм законодавства України.

Відповідно до ч.2. ст.59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» – «Рішення ради приймається на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених цим Законом. При встановленні результатів голосування до загального складу сільської, селищної, міської ради включається сільський, селищний, міський голова, якщо він бере участь у пленарному засіданні ради, і враховується його голос».

Отже:

  • оскільки кандидат на посаду секретаря ради є депутатом, він бере участь у голосуваннях, а профільним законом не передбачено прямих винятків коли кандидат на посаду секретаря ради не голосує, через що можна вважати, що кандидат на посаду секретаря бере участь в голосуванні питання обрання секретаря ради;
  • якщо у пленарному засіданні ради бере участь селищний голова, то при встановленні результатів голосування враховується його голос.

Додатково до вищенаведеного, при здійсненні голосування за секретаря ради необхідно врахувати наступні положення:

–    згідно ч.3. ст.59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» – Рішення ради приймаються відкритим поіменним голосуванням, окрім випадків, передбачених п.4.ст.26 цього Закону, в яких рішення приймаються таємним голосуванням. П.4.ст.26 визначає що на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються такі питання обрання на посаду та звільнення з посади секретаря ради. Таким чином, секретар обирається лише шляхом таємного голосування;

–     згідно ч.1.ст.82 Регламенту Рудненської ради VI скликання, який діє станом на сьогоднішній день – «Рішення Ради приймається відкритим голосуванням більшістю го­лосів (16 голосів) від загального складу Ради (у випадку голосування селищного голови 17 голосів). В попередній каденції загальний склад ради становив 30 депутатів. Тому в діючому Регламенті, враховуючи загально-зрозумілий принцип визначення простої більшості за правилом «50 відсотків плюс 1 голос» і було вказано, 16 голосів якщо голосують депутати (50% від 30 осіб – це 15 осіб + 1 голос, сукупно 16), або 17 голосів у випадку, якщо голосує голова (50% від 31 особи – це 15,5 + 1 голос, сукупно з урахуванням необхідності заокруглення – 17). В діючих обставинах, при наявності в раді меншої кількості депутатів, а саме 26 осіб, враховуючи вищенаведений спосіб підрахунку, більшість голосів – це 14 одиниць, а у випадку участі в голосуванні селищного голови – 15 одиниць. Тому, для прийняття правомочних рішень селищною Радою, необхідно, щоб за питання які виносяться на голосування, було віддано 14 голосів при голосуванні лише депутатами, або 15 голосів, якщо в голосуванні бере участь селищний голова.

Голова постійної комісії законності,

депутатської діяльності та етики                                                                   В.Б.Цілінський

Друкувати Юридичний помічник » Публікації »
3 764 переглядів
2 комментариев
  1. після перевірки Управління захисту економіки Національної поліції України,мене як секретаря ради притягують до адміністративної відповідальності (конфлікт інтересів) так як я не повинна була сама за себе голусувати при таємному голосуванні при обрані секретаря

  2. Тетяно, чи можна з вами зв’язатися і поспілкуватися для обміну досвідом? Дякую.
    мій тел. 067-373-75-83

Comments are closed.